Masterclass Wijn & Erotiek - vrijdag 27 februari 2026
SCROLL NAAR BENEDEN OM IN TE SCHRIJVEN
De wijn van de liefde: wijn en erotiek door de eeuwen heen
Wijn is door de eeuwen heen veel meer geweest dan alleen een drank: hij fungeerde steeds weer als symbool en instrument van liefde, begeerte en seksualiteit.
Van de extatische Dionysische mysteries tot de Bacchische feesten van de Renaissance, van de christelijke ambivalentie tussen sacrament en zonde tot de ondeugende literatuur van de Late Middeleeuwen
Wijn blijft een rode draad in de geschiedenis van erotiek en verlangen.
Wat mag u verwachten?
We gaan op zoek naar de culturele en symbolische verbanden tussen wijn en erotiek van de Oudheid tot de vroegmoderne tijd.
Van de extatische rituelen van Dionysos en Bacchus tot de verfijnde erotische tafereels van renaissancekunst, van middeleeuwse moralisten tot libertijnse Franse salons
Wijn werd afwisselend verheerlijkt als bron van passie en genot, of veroordeeld als aanzet tot zonde.
Maar, uíteraard proeven we in stijl 6 karaktervolle wijnen met een link naar toen.
Schrijf je in en dompel je onder in wijn en erotiek van toen!
Wanneer? vrijdag 27 februari 2026
Start? Om 19u30
Waar? Korte Altaarstraat 7, 2018 Antwerpen
Prijs? 39€ per persoon
Tot dan!!
Masterclass Wijn & ErotiekSchrijf je in en dompel je onder in wijn en erotiek van toen!
Wanneer? vrijdag 27 februari 2026
Start? Om 19u30
Waar? Korte Altaarstraat 7, 2018 Antwerpen
Prijs? 39€ per persoon
Tot dan!!€ 39,00




